O NÁS

 

Naša rodinná tradícia sa datuje už od roku 1965 a sme taktiež držiteľom rekordu v najdlhšom vyrobenom drobe (15m).

Liptovské droby sú regionálnou špecialitou na Liptove. Každá dedina má svoj recept a svoje presvedčenie, že ten ich recept je ten najlepší. Na jednom konci Liptova pridávajú napríklad "kružment" na opačnom konci, pridávajú kus bravčovej krvi a inde zas baranie mäso. 

Nakoľko bol Liptov kedysi zemiakarsky kraj a droby boli jedlom chudobných, preto sa držíme tradičného nami overeného receptu. 

 

Najskôr si očistíme zemiaky, ktoré sa následne pomelú. Medzitým sa nám na masti uškvarí cibuľka a oškvarky, ktoré pomelieme spoločne s cesnakom a potom ich premiešame spolu so zemiakmi. Hmotu dochutíme koreninami a bylinkami. Touto zmesou plníme prírodné bravčové črevá z ktorých nám vzniká výsledný produkt, droby. Keď máme črievka naplnené varíme ich vo horúcej vode asi 15minút. Po uvarení ich vyberieme a necháme vychladnúť potom Vám ich vákuovo balené s láskou distribuujeme.

Sme jediný výrobca Liptovských drobov, ktorý je držiteľom značky kvality SK, keďže používame výhradne kvalitné slovenské suroviny. 

Táto regionálna špecialita charakteristická pre Liptov, ktorý bol v minulosti zemiakárskym krajom, bola v roku 2021 zaregistrovaná do systému kvality Európskej Únie ako potravina s chráneným zemepisným označením (CHZO). Ide o dvanásty výrobok s označením CHZO na Slovensku. 

Získané ocenenia:

- 2017 - Značka kvality SK

- 2021 - Chránené zemepisné označenie

- 2022 - Produkt Liptova