Od roku 1965

GURMÁN

Sme jediný výrobca Liptovských drobov, ktorý je držiteľom značky kvality SK, keďže používame výhradne kvalitné slovenské suroviny. 

TRADÍCIA RODINY TKÁČOVCOV OD ROKU 1965

RODINA / TRADÍCIA / KVALITA

od roku 2017 / značka kvality sk

Naša rodinná tradícia sa datuje už od roku 1965 a sme taktiež držiteľom rekordu v najdlhšom vyrobenom drobe (15m).

od roku 2021 / CHZO

Táto regionálna špecialita charakteristická pre Liptov, ktorý bol v minulosti zemiakárskym krajom, bola v roku 2021 zaregistrovaná do systému kvality Európskej Únie ako potravina s chráneným zemepisným označením (CHZO). Ide o dvanásty výrobok s označením CHZO na Slovensku. 

od roku 2022 / produkt liptova

Značka Produkt Liptova vznikla s cieľom zachovania tradícií a podpory lokálnych výrobcov, ktorí si vážia prírodné a kultúrne dedičstvo regiónu a svoju prácu robia s vášňou. Kritérií pre získanie značky je niekoľko, pričom medzi najdôležitejšie patria: výroba v regióne, tradícia výrobného procesu, kvalita, ručná práca a ekologické hospodárstvo.

Ambasádor & Executive chef

KAROL SKLENÁR

Predstavujeme vám  ambasádora značky Liptovské droby – Gurmán executive chef Karola Sklenára, ktorý je taktiež predsedom Tatranského klubu kuchárov a cukrárov. Môžete sa tešiť na skvelé recepty s Liptovskými drobmi a šialencami v modernom, no zároveň tradičnom podaní.  Ostaňte naladení, čoskoro vám prinesieme foodblog.

Vase dodávateľ

HORECA

Chceli by ste obzvláštniť jedálny lístok vo Vašej reštaurácii, hoteli, či penzióne. Naše produkty sú tradičné, no dajú sa uplatniť aj v modernej gastronómii. Radi sa s Vami stretneme a predvedieme Vám s našim ambasádorom ich využitie.